Tri prístroje, ktoré si poradia s vaším akné

Tri prístroje, ktoré si poradia s vaším akné

Vyskúšali ste už v boji proti akné všemožné mastičky, špeciálne krémy, bylinkové odvary a správnu výživu, no stále nie ste stopercentne spokojní? Ak sa vám neosvedčila vonkajšia starostlivosť o pleť, vyskúšať môžete aj tú vnútornú, technickú. Na trhu totiž existuje niekoľko prístrojov, ktoré si ts problematickou pokožkou vedia výborne poradiť.

Väčšina prístrojov proti akné funguje na princípe tepelného a svetelného žiarenia, ktoré sa dostane do pokožky a priaznivo na ňu pôsobí. Toto žiarenie vie zlikvidovať baktérie zapríčiňujúce akné. Zvyčajne sa ku špeciálnym prístrojom dostanete v súkromných dermatologických klinikách, kozmetických štúdiách alebo centrách krásy.

Modré svetlo

V pôvodnom znení sa mu hovorí „Blue light therapy“. Ide o terapiu založenú na modrom spektre viditeľného žiarenia. Tento spôsob liečby akné sa hodí vo chvíli, keď je problém s pupienkami menší. Odborníci ho radi používajú ako doplnkovú liečbu. Musí sa však pravidelne opakovať a jedno sedenie vyjde asi 15 eur.

Smoothbeam

Na aktívne formy akné sa vynikajúco hodí i laser nazvaný smoothbeam, ktorý na rozdiel od klasického laseru dokáže nielen vyhladiť jazvičky po ťažkých formách akné, ale vie si výborne poradiť aj s akné, ktoré sa práve tvorí.

Ide v podstate o diódový pulzný laser, ktorého súčasťou je dynamické chladenie. To ochladzuje podráždenú pokožku priamo pri zákroku a celá aplikácia je tak omnoho komfortnejšia. Laser funguje tak, že pôsobením tepla otvorí mazové žliazky, zmierni tok mazu a zníži počet baktérií, ktoré spôsobujú zápalové reakcie.  Počítajte však s tým, že po použití laseru koža sčervenie a bude veľmi citlivá. Ani v tomto prípade vám v boji proti akné nepomôže jediné sedenie. Jedno ošetrenie tváre vás vyjde až na 100 eur.

Face-Up!

Unikátnym prístrojom na liečbu akné v domácom prostredí je Face-Up!, ktorý vyvinuli českí vedci. Tí ako prví na svete skombinovali vplyvy troch druhov silových polí – impulzného magnetického, impulzného svetelného a tepelného. Ich pôsobením sa zrýchľuje metabolizmus kožných buniek a pokožka sa tak dokáže rýchlejšie zregenerovať, čím sa zlepšujú jej vlastnosti. Okrem toho je koža lepšie hydratovaná a postupne sa znižuje aj produkcia kožného mazu. Klinické štúdie potvrdili, že tento prístroj má až 90-percentnú účinnosť v liečbe akné.

Odborníci odporúčajú používať Face-Up! dvakrát denne, vždy ráno a večer po desať minút. Zlepšenie by sa malo prejaviť do niekoľkých týždňov. Liečba je príjemná, stačí priložiť aplikátor svietiacou stranou na pokožku a pomalými pohybmi prechádzať po liečenej oblasti aspoň 10 až 15 minút denne. Ak sa procedúra opakuje dvakrát denne – ráno a večer – kúra je o to účinnejšia. Face-Up! pôsobí tiež preventívne.

Prístroj z dielne českých vedcov môžete mať doma za 150 eur. Vybrať si môžete z niekoľkých farebných prevedení.